haber oku

Kaymakam Pişkin’den KGC’ye ziyaret

admin ~ 05 Eylül 2018 ~ Foto Galeri, Genel, Gündem, Tüm Manşetler ~ 635 Kez Görüntülendi. A- A+

  

Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti (KGC) hizmet binasını ziyaret etti. Ziyarete Tosya ilçemizde yayınlarını sürdüren Tosya Haber 37 ve Tosya Açıksöz Gazeteleri’nin yetkilileri de katıldı.

KGC Başkanı Erkan Yılmaz tarafından karşılanan Kaymakam Pişkin, ilk olarak Basın Müzesi’ni inceledi. Özellikle büyük Tosya depreminin yer aldığı 1943 tarihli Doğrusöz Gazetesi’ni titizlikle inceleyen Kaymakam Pişkin, Basın Müzesi’nin önemine dikkat çekti. Tosya gündeminde yer alan konular ve kitap kampanyası hakkında da bilgi veren Kaymakam Pişkin, yerel basının varlığının hem Tosya, hem de Kastamonu için büyük öneme sahip olduğunu ifade etti.

Ziyaret sonunda KGC Hatıra Defteri’ni imzalayan Kaymakam Pişkin: “Kamuoyunun doğru ve güvenilir şekilde bilgilendirilmesi, halkımızın sesi ve vicdanı, Devlet’in vatandaşımıza uzanan mikrofonu olması gibi son derece önemli ve kutsal sayabileceğimiz görevleri yerine getiren bu güzel cemiyetin çatısı altında gazetecilik faaliyetlerini yürüten tüm basın mensuplarımıza ve cemiyet yönetimindeki dostlarımıza en derin saygı ve sevgilerimi sunuyorum” cümlelerini kaleme aldı.

KGC Başkanı Erkan Yılmaz da: “Tosya ilçemizin çok değerli Kaymakamı Sayın Deniz Pişkin’e cemiyetimizi ziyaretleri vesilesiyle Kastamonu basını adına teşekkürlerimizi sunarız” şeklinde konuştu.

Ziyaret, günün anısına fotoğraf çekimiyle son buldu.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: